Inapoi la Cariere

Specialist resurse umane

Dezvoltam compania si marim echipa!

Cerinte

  • Absolvent de studii superioare (avantaj stiinte umaniste si sociale)
  • Atestat IRU
  • Cunostinte de operare MS Office si program ERP de resurse umane
  • Experienta in recrutare si administrare de personal minim 3 ani intr-o companie cu peste 200 de angajati
  • Cunostinte solide de legislatia muncii si dorinta de a se perfectiona
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa, integritate, discretie
  • Capacitatea de a analiza si corela informatii
  • Atentie la detalii, foarte buna organizare

Descrierea postului:

  • Recruteaza si selecteaza personalul in conformitate cu politica de Resurse Umane a companiei
  • Intocmeste documente specifice resurselor umane (CIM, acte aditionale, fise de post, anexe, asigurare de sanatate, medicina muncii si alte adeverinte) pentru candidatii recrutati
  • Asigura suport cu privirea la legislatia muncii si comunica modificarile legislative catre personalul companiei
  • Asista managerul de departament in realizarea si implementarea politicilor de RU atat departamentale cat si organizationale
  • Participa activ la procesul de Onboarding si Exit Interview
  • Ofera suport pentru intocmirea rapoartelor de RU
  • Ajuta IRU la:
    – Intocmirea documentelor specifice administrarii de personal (incheiere/derulare/incetare contract de munca)
    – Transmiterea catre autoritati (AJOFM, Casa de Sanatate, etc.) a documentelor specifice, conform legislatiei in domeniu
    – Verificarea pontajelor, a concediilor medicale si zilelor de CO
    – Actualizarea bazei de date a salariatilor companiei si a dosarelor de personal

Beneficii:

  •  Pachet salarial motivant
  • Mediu de lucru dinamic
  •  Posibilitatea de dezvoltare profesionala
  •  Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Descrierea companiei

www.regata.ro
LIDER NATIONAL IN IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE GRESIE SI FAIANTA

Trimite CV-ul aici!