Inapoi la Cariere

Inspector SSM / Mediu

Cerinte:

  • studii superioare
  • atestat SSM / PSI
  • atastari/cetificari in domeniul protectiei mediului, managementului calitatii, diverse standarde ISO
  • excelente cunostinte de operare PC- pachetul Office
  • experienta in monitorizarea factorilor de mediu (minim 3 ani)
  • experienta in gestiunea deseurilor (colectarea, administrarea, eliminarea si transportul)
  • cunostinte privind situatiile de poluare si actiunile necesare pentru a minimaliza deteriorarea mediului
  • cunostinte despre activitatea si legislatia de mediu privind deseurile
  • experienta in raportarea parametrilor specifici activitatilor de protectia mediului si gestionarea deseurilor
  • experienta in procese de audit in domeniile protectia mediului si gestionarea deseurilor
  • atestari, certificate in domeniul protectiei mediului, managementului calitatii, diverse standarde ISO etc.

Descrierea postului:

  • intocmirea si administrarea documentelor specifice deseurilor
  • realizarea raportarilor specifice privind deseurile catre autoritati
  • gestionarea fluxurilor de documente ce tin de indeplinirea obiectivelor privind deseurile de ambalaje
  • pregatirea de rapoarte specifice solicitate de management
  • evidenta conform legislatiei de mediu a deseurilor rezultate din activitatea firmei
  • intocmirea fiselor deseurilor
  • urmarirea derularii contractelor cu firmele pe probleme de mediu
  • urmarirea si implementarea legislatiei de mediu in firma; gestionarea actelor normative de mediu
  • urmarirea si verificarea colectarii selective a deseurilor
  • intocmirea documentelor de transport a deseurilor
  • elaborarea programului de prevenire si reducere a deseurilor la nivel de firma
  • coordonarea procesului de instruire in domeniul mediului
  • elaborarea programului de monitorizare a factorilor de mediu
  • realizarea auditului intern pe probleme de mediu
  • raportarea activitatii de mediu
  • pregatirea documentatiei necesare si obtinerea autorizatiilor, acordurilor, avizelor din domeniul protectiei mediului, necesare pentru desfasurarea activitatii
  • monitorizarea si imbunatatirea activitatilor legate de mediu
  • stabilirea masurilor de reducere a impactului asupra mediului
  • alte activitati legate de aspectele de mediu din firma

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Descrierea companiei

www.regata.ro
LIDER NATIONAL IN IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE GRESIE SI FAIANTA

Trimite CV-ul aici!