Referent de specialitate financiar-contabilitate

CV-le se pot trimite pe adresa de e-mail: resurseumane@regata.ro

Cerinte:

  • Studii superioare economice finalizate
  • Minim 2 ani experienta in domeniul financiar-contabil
  • Cunostinte foarte bune de operare MS Office (Excel, Word)
  • Cunostinte de operare programe ERP de contabilitate
  • Spirit de echipa, perseverenta, proactivitate si orientare spre rezultate

Descrierea postului:

  • Urmareste schimbarile in standardele romanesti de contabilitate
  • Opereaza instrumente de plata si extrase bancare
  • Intocmeste chitante si opereaza in sistem
  • Tine evidenta fiselor clientilor si furnizorilor
  • Ofera suport pentru asigurarea tinerii contabilitatii financiare a firmei, in conformitate cu legislatia statutara in vigoare si cu politicile de contabilitate ale grupului
  • Asigura suport pentru intocmirea situatiilor financiare si a declaratiilor fiscale
  • Respecta politica companiei in ceea ce priveste inregistrarile contabile, raportarile fiscale
  • Asigura suport pentru intocmirea raportarilor pentru Institutul National de Statistica

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Descrierea companiei

www.regata.ro
LIDER NATIONAL IN IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE GRESIE SI FAIANTA

Trimite CV-ul aici!