Inapoi la Cariere

Operator vanzari prin telefon

Cerinte:

  • Studii medii
  • Cunostinte MS Office (Word, Excel)
  • Avantaj – cunostinte despre materiale de constructii, instalatii, amenajari
  • Avantaj – experienta pe o pozitie similara
  • Abilităţi de comunicare si prezentare
  • Abilitati de negociere si putere de convingere
  • Orientare catre client
  • Orientare catre rezultat
  • Abilitati de organizare si gestiune a timpului
  • Capacitate de asimilare rapida a informatiilor noi

Descrierea postului:

  • Comunicare, promovare si vanzare prin telefon catre clienti, insa nu oricum, ci cu scopul de a promova, a convinge si a vinde produsele companiei
  • Acordarea de consultanta clientilor in functie de achizitiile pe care acestia doresc sa le faca
  • Ofera  informatii relevante si corecte despre produsele si serviciile promovate
  • Respecta planificarea privind contactarea telefonica a clientilor si oferirea de solutii specifice nevoilor lor
  • Editarea produselor din magazin-ul online
  • Dezvoltarea relatiei cu clientii (fidelizare, up-selling, cross-selling)
  • Confirmarea cu clientii si procesarea comenzilor plasate de acestia in cadrul magazinului online
  • Emiterea documentelor de transport conform comenzilor primite
  • Urmarirea platilor si efectuarea programarilor la plata pentru clientii alocati
  • Intocmire rapoarte solicitate de catre superiori
  • Inregistrare in baza de date a rezultatului apelului telefonic efectuat si actiunile viitoare în legatura cu clientul respectiv, in conformitate cu procedurile interne

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Descrierea companiei

www.regata.ro
LIDER NATIONAL IN IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE GRESIE SI FAIANTA

Trimite CV-ul aici!