Inapoi la Cariere

National Key Account Manager
Placi ceramice/ Instalatii sanitare/ Parchet, usi si OSB - 3 pozitii

Candidatul ideal:

  • Absolvent de studii superioare
  • Carnet de conducere categoria B
  • Minimum 3 ani de experienta in vanzari de tip Key Accounts (mare avantaj experienta in domeniul materialelor de constructii si cunoasterea mediului de afaceri)
  • Excelente abilitati de comunicare, prezentare, negociere, planificare, organizare, monitorizare
  • Initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor
  • Capacitate de planificare, alocare resurse, implementare, organizare si coordonare a strategiei de vanzari in vederea atingerii obiectivelor stabilite
  • Capacitate de a crea strategii de vanzare dedicate Key Accounts
  • Cunostinte operare MS Ofice (Excel, Word)
  • Disponibilitate la deplasari in tara (80% din timpul alocat)

Descrierea postului, responsabilitati:

  • Se subordoneaza direct Directorului Comercial National
  • Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti pe portofoliu specific de produse (Placi ceramice / Instalatii sanitare / Parchet, usi si OSB)
  • Organizarea activitatii de vanzare, reprezentare si derulare a contractelor comerciale cu magazine si clienti IKA de tip DIY
  • Raportari periodice conform cu agenda interna
  • Realizarea si intretinerea bazelor de date specifice postului
  • Mentinerea legaturii cu clientii in vederea negocierilor contractelor si conditiilor comerciale, listarea produselor si a propunerilor de promotii
  • Ofertare, analiza si suport pentru conturile de care este responsabil
  • Executie obiective de performanta (vanzari/marja/incasari) conform cu planul lunar/trimestrial/anual
  • Cooperare proactiva si functionala cu reprezentantii celorlalte departamente in vederea atingerii obiectivelor stabilite la termen si conform
  • Managementul portofoliului de produse prin listarea in magazinele a noilor produse si prin inlocuirea celor scoase din portofoliu
  • Realizarea de analize privind stabilirea preturilor in raport cu piata si concurenta
  • Analizarea evolutiei pietei si identificarea de noi oportunitati de vanzare a produselor

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Mediu de lucru dinamic
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala
  • Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Instrumente de lucru:

  • Masina, telefon, laptop

Descrierea companiei

www.regata.ro
LIDER NATIONAL IN IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE GRESIE SI FAIANTA

Trimite CV-ul aici!