Inapoi la Cariere

Gestionar depozit / magazie

Cerinte:

  • Studii medii / superioare
  • Avantaj – cunoasterea modulului de gestiune din cadrul unui sistem ERP
  • Avantaj – cunostinte de operare in sistem WMS
  • Cunostinte MS Office (Word, Excel) – nivel mediu
  • Experienta minim 1 an pe o pozitie similara
  • Bune capacitati de organizare, planificare si comunicare
  • Abilitati de lucru in echipa
  • Orientare catre rezultate

Descrierea postului:

  • Asigura si coordoneaza activitatea de depozitare si gestionare fizica a stocurilor de marfa respectand legislatia de gestiune a stocurilor
  • Opereaza in stoc miscarile de marfa, efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in depozit / magazia firmei
  • Verifica documentele la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante
  • Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor
  • Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
  • Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului
  • Efectueaza transferurile de marfă intre depozitele / magaziile companiei
  • Preia si pregateste comenzile pentru livrare in timpul cel mai scurt si in conditii optime
  • Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi
  • Intocmeste documentele de incarcare si livrare a marfii
  • Intocmeste alaturi de colegi inventarul periodic al stocului de marfa, in conformitate cu normele interne
  • Coordoneaza si asigura gestiunea corecta, completa si eficienta a produselor

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Descrierea companiei

www.regata.ro
LIDER NATIONAL IN IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE GRESIE SI FAIANTA

Trimite CV-ul aici!