Inapoi la Cariere

DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI – ZONA SUD - locare in Bucuresti
Regiuni acoperite: - ZONA SUD (Olt, Valcea, Giurgiu, Teleorman)

Cerinte:

  • Absolvent de studii superioare
  • Cunoasterea limbii engleze
  • Minim 3 ani experienta in vanzari (mare avantaj experienta in domeniul materialelor de constructii si cunoasterea mediului de afaceri)
  • Cunostinte aprofundate de vanzari si management strategic
  • Spirit antreprenorial dezvoltat
  • Bun negociator, foarte bune abilitati de networking si comunicare
  • Spirit analitic si structurat, bun organizator
  • Posesor carnet auto, categoria B

Responsabilitati:

  • Analizeaza si consolideaza obiectivele anuale de vanzari si buget pe zone/produse, conform strategiei companiei
  • Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor, concepe si implementeaza tactici si strategii de vazari la nivel regional
  • Mentine contactul permanent cu piata si strange informatii relevante privind oportunitatile din piata, trenduri, situatii ale concurentei etc.
  • Promoveaza activ produsele si serviciile din portofoliul companiei
  • Previzioneaza, planifica, organizeaza, coordoneaza si evalueaza permanent toate activitatile specifice de vanzari pe regiunea alocata
  • In baza analizelor de vanzari si clienti, stabileste actiunile imediate si urmatoare ale echipelor de vanzari zonale
  • Participa la negocierile de contracte cu clientii importanti
  • Stabileste si urmareste planul saptamanal/lunar de incasari
  • Monitorizeaza si raporteaza rezultatele si indicatorii de performanta stabiliti de catre managementul companiei.
  • Evalueaza si acorda feedback permanent reprezentantilor de vanzari privind activitatea acestora si din punctul de vedere al indeplinirii criteriilor de performanta stabilite
  • Contribuie la consolidarea echipei de vanzari, participand la interviuri si la alegerea candidatilor, conform standardelor de pregatire profesionala cerute de companie

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Posibilitati de dezvoltare si avansare profesionala
  • Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Instrumente de lucru:

  • Masina, telefon mobil, laptop

Descrierea companiei

www.regata.ro
LIDER NATIONAL IN IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE GRESIE SI FAIANTA

Trimite CV-ul aici!