Inapoi la Cariere

Asistent achizitii

Candidatul ideal

  • Experienţă în domeniul administrativ (reprezintă avantaj)
  • Cunoştinţe operare PC, MS Office (Excel, Word)
  • Bune capacități de organizare și planificare
  • Foarte bune abilități de analiză și sinteză
  • Bune abilități de comunicare și relaționare
  • Atenție la detalii, atitudine pozitivă, proactivitate
  • Bune abilităţi de operare pe calculator (Microsoft Excel)
  • Limba engleză cel puțin la nivel conversațional

Descrierea postului:

  • Asistă achizitorii în gestiunea cotidiană a departamentului
    Menține în permanență legătura cu magazinele, depozitele companiei
    Menține legătura cu furnizorii, primește și transmite informații, documentație etc.
  • Procura toate documentele necesare achizitorului: fise de produs, date logistice, fise de furnizor
  • Este responsabil de actualizarea, verificarea și întreținerea datelor specifice din baza de date
    Organizează întâlniri, prezentări şi pregăteşte documentele necesare
    Elaborează şi transmite rapoarte zilnice, lunare şi trimestriale
    Centralizează informaţiile din piaţa de referinţă
    Asigură suportul administrativ necesar în cadrul departamentului
  • Pregateste sedintele de buying (studii, comparatii de pret, planograme, etc) impreuna cu achizitorul
  • Raspunde la toate solicitarile venite atat din interiorul companiei, cat si din exteriorul acesteia (furnizori), legate de activitatea comerciala
  • Atributii in verificarea specificatiilor produselor
    Atributii operationale in procesul de derulare a comenzilor de cumparare
    Pregateste toata informatia necesara pentru intalnirile in care au loc negocieri: documente, cifre si informatie stocata in excel
  • Realizeaza comparatia de preturi si actioneaza cu aprobarea achizitorului

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Descrierea companiei

www.regata.ro
LIDER NATIONAL IN IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE GRESIE SI FAIANTA

Trimite CV-ul aici!