Agent transporturi maritime / feroviare / rutiere

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice finalizate
  • Cunostinte avansate operare PC: Excel, Outlook, programe ERP
  • Limba engleza nivel avansat
  • Avantaj cunoasterea altor limbi straine
  • Experienta in planificarea transporturilor minim 2 ani
  • Cunoasterea legislatiei in transporturi

Descrierea postului:

  • Planifica si organizeaza activitatile de transport rutiere, maritime si feroviare de marfuri
  • Prospecteaza permanent piata transporturilor rutiere, maritime si feroviare, cat si piata de servicii vamale in vederea identificarii transportatorilor / firmelor prestatoare cu preturi optime
  • Se ocupa de optimizarea permanenta a costurilor legate de transport si formalitati vamale
  • Se ocupa de pregatirea documentatiei necesare formalitatilor vamale de import
  • Verifica si transmite catre comisionarii vamali si catre departamentele interne interesate toata documentatia necesara operatiunilor de vamuire si transport
  • Emite din timp comanda de expeditie catre prestatorul rutier / feroviar / maritim

Beneficii:

  • Nivelul de salarizare variază în funcție de nivelul de experiență
  • Mediu de lucru placut
  • Oportunitatea de a lucra intr-o companie de renume, in continua dezvoltare

Descrierea companiei

www.regata.ro
LIDER NATIONAL IN IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE GRESIE SI FAIANTA

Trimite CV-ul aici!