Achizitor

Cerinte:

  • Studii superioare (avantaj studii economice)
  • Cunostinte foarte bune de operare Excel (avantaj cunoastere programe ERP / BI)
  • Limba engleza avansat – nivel comercial (vorbit, scris, citit)
  • Cunoasterea tipurilor de documente implicate in operatiunile de import-export
  • Cunoasterea regulilor internationale privind transportul de marfuri, conditiile de
  • livrare, conditiile de plata
  • Cunoasterea legislatiei vamale romanesti, cunostinte de comert international

Descrierea postului:

  • Reprezinta firma in relatia cu furnizorii interni si externi
  • Analizeaza sortimentele d.p.d.v.: continut, sortiment, preturi, rotatie stocuri, cantitati pe depozit, lichidari stocuri, inlocuire sortimente, promotii
  • Negociaza contracte, preturi, conditii de livrare si transport, obtinerea diverselor certificate (de calitate, conformitate, etc.)
  • Cauta si selecteaza noi furnizori, verifica si analizeaza comparatiile de preturi
  • Realizează listarea si delistarea de produse, modificările de preturi ale produselor din sistem
    Urmareste si implementeaza derularea contractelor: comanda, livrare, receptie, plati
  • Pastreaza legatura cu furnizorii in ceea ce priveste marfurile comandate, nelivrate sau cele cu erori de fabricatie, etc.
    Asigură logistica in relatiile companiei cu alte firme pentru problemele de import
    Asigură relatia cu organele vamale, comisionari vamali si firme de transport;
    Asigura pastrarea documentelor justificative / registrelor in cadrul compartimentului conform normelor in vigoare;
  • Asigura intocmirea situatiei achizitiilor (defalcata pe furnizori) si elaboreaza diverse rapoarte de specialitate;
    Realizeaza analize de stoc, rapoarte de previzionare
  • Urmareste vanzarile si optimizeaza rotatia stocurilor

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Descrierea companiei

www.regata.ro
LIDER NATIONAL IN IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE GRESIE SI FAIANTA

Trimite CV-ul aici!